Van spoorliefhebbers, voor spoorliefhebbers

Namen en bijnamen

Treinen hebben vaak (bij)namen. Hier staan ze.


Serie-bijnamen

 

Albatros - V250

Apekop - Mat. '64

Bakkie - 600-700-800

Beel - 2600

Bison - V-IRM

Bisschop - Dieselloc 2530

Blauwe engel - DE1, DE2

Blokkendoos - Mat. '24

Bolkop - Plan C, Plan D, Plan K

Breedbekkikker - MaK G2000

Buffel - DM-'90

Buffermaterieel - Mat. '24

Dar - DD-AR

Dieseldrie - Mat. '34, Plan U

Doedelzak - V-IRM

Hippel - 500-600-700

Hondekop - Mat. '54

Kameel - NS 20 (directierijtuig)

Klaas - Class 66

Koploper - ICM

Kruimeldief - V250

Kreupele Marie - 2801

Muizeneus - Mat. '46

Oersik - 100

Ome Ceesje - Omc

Panda - DDM-1, DD-AR

Railhopper - SM-'90

Regiorunner - V-IRM

Rode Duivel - Plan U

Sik - 100-200-300

Sprinter - SGM, SGMm, SLT

Slet - SLT

Stofzuiger - Mat. '24

Stroomlijnmaterieel - Mat. '35 en '36

TRAXX - NS Hispeed 186

Tuinhuisje - Class 58

Wadloper - DH-1, DH-2

 


E-loc namen

1301 Dieren
1302 Woerden
1304 Culemborg
1305 Alphen aan den Rijn
1306 Brummen
1307 Etten-Leur
1308 Nunspeet
1309 Susteren
1310 Bussum
1311 Best
1312 Zoetermeer
1313 Uitgeest
1314 Hoorn
1315 Tiel
1316 Geldermalsen

 

1601 Amsterdam
1602 Schiphol
1603 Zutphen
1604 Dordrecht
1605 Breda
1606 Harderwijk
1607 Vlissingen
1608 's-Hertogenbosch
1609 Hoofddorp
1610 Hengelo
1611 Venlo
1612 Goes
1613 Roermond
1614 Schiedam
1615 Zandvoort
1616 Oldenzaal
1617 Assen
1618 Almelo
1619 Maastricht
1620 Arnhem
1621 Deventer
1622 Haarlem

1656 Hoogenveen

 

1705 Dalfsen
1711 Emmen
1714 Veenendaal
1719 Voorhout
1720 Beilen
1724 Anna Paulowna
1731 Purmerend
1732 Zevenbergen
1733 Boxtel
1735 Soest
1736 Gilze en Rijen
1738 Duivendrecht
1739 Dalen
1740 Baarn
1741 Putten  

1743 Wolvega
1744 Wijchen
1746 Castricum
1748 't Harde
1754 Diemen
1759 Best
1760 Holten
1768 Akkrum
1771 Abcoude
1773 Enkhuizen
1774 Gramsbergen

 

1823 Hilversum
1824 Alkmaar
1825 Sittard
1826 Meppel
1827 Gouda
1828 Apeldoorn
1829 Ede
1830 Zwolle
1831 Voorburg
1832 Nijmegen
1833 Bergen op Zoom
1834 Lelystad
1835 Enschede
1836 Heerenveen
1837 Amersfoort
1838 Groningen
1839 Leiden
1840 Steenwijk
1841 Almere
1842 Weert
1843 Heerlen
1844 Roosendaal
1845 Middelburg
1846 Leeuwarden
1847 Delft
1848 Valkenburg

1849 Oss
1850 Den Haag
1851 Tilburg
1852 Utrecht
1853 Den Helder
1854 Geleen
1855 Eindhoven
1857 Rotterdam
1858 Zaandam

 


6400/6500 namen

 

6459  Anton
6431  Antonius
6416  Arie
6437  Arie
6417  Bob
6423  Chris
6425  Chris
6451  Daan
6424  Dirk
6428  Dirk
6501  Edo
6444  Eeltje
6413  Foeke
6472  Frank
6423  Frans
6439  Geert
6488  Gerard
6403  Gijs
6433  Han
6450  Hanja
6412  Hans
6427  Hans
6429  Hans
6458  Harry
6456  Hendrik
6432  Hendrikus
6407  Henk
6434  Henk
6438  Henk
6409  Herman
6496  Herman
6420  Horst
6440  Jaap
6464  Jan
6430  Jan-Adrianus
6446  Jo
6404  Johan
6418  John
6449  John
6493  Joke
6435  Joop
6441  Joyce
6455  Klaas Abe
6465  Lammert
6460  Leo
6481  Lies
6402  Marinus
6447  Maurits
6401  Mijndert
6426  Niko
6462  Olga
6411  Olivier
6512  Peter
6452  Rein
6415  Rens
6448  Reub
6414  Sander
6421  Sebe
6463  Theo
6406  Tonnie
6410  Toon
6445  Wijbo
6419  Willem
6436  Willem
6422  Wim
6454  Wim
6514  Wim
6516  Wouter


 


DDM-1 namen

508426-37101 Kondor
508426-37102 Ooievaar
508426-37103 Bizon
508426-37104 Walvis
508426-37105 Neushoorn

508426-37106 Arend
508426-37107 Zeehond
508426-37108 Olifant
508426-37111 Tijger
508426-37112 Cheeta

508426-37113 Dolfijn
508426-37114 Otter
508426-37115 Panda


Lint namen

21 Masha Bijlsma - Jazz-zangeres
22 Hans Keuper - Zanger Boh Foi Toch
23 Ernst Daniel Smid - Opera-zanger
24 Hendrickje Stoffels - Vrouw van Rembrandt van Rijn
25 Spoorjan Willink - Oprichter Achterhoekse spoorwegen
26 Gerrit Komrij - Schrijver/dichter
27 A.C.W. Staring - Historicus/Dichter/Schrijver
28 Bennie Jolink - Zanger Normaal
29 Sandra Vanreijs - Country-zangeres
30 Nout Wellink - President-directeur De Nederlandse Bank
31 Erik Breukink - Wielrenner

33 Berend van Hackfort - Krijgsoverste in dienst van Karel van Egmond
34 Wim Rijkenbarg - Voorzitter vervoeroverleg Regio Achterhoek
38 Jovink en de Voederbietels
39 Monique Wolbert - Kunstenares/zangeres
40 Johan de Bondt - Oud-Gedeputeerde Provincie Gelderland
41 Tante Riek - Verzetstrijdster in de 2e Wereldoorlog
42 Bert Haanstra - Filmmaker
43 Willem Wilmink - Dichter en schrijver
45 Hennie Kuiper - Wielrenner